Vino în Echipa Stratos!

You are here:

Suntem pasionați de mediu și punem în practică asta prin echipe dedicate, profesioniste și în continuă dezvoltare, atât personală cât și profesională. Vrei și tu?

Inginer de Mediu

Candidatul Ideal

  • Persoana implicata, proactiva, organizata, cu un nivel bun de comunicare si dornica de a asimila informatii noi;
  • Studii superioare in domeniul Ingineriei/Protectiei Mediului finalizate;
  • Certificare ca urmare a participarii la cursuri/studii in domeniul protectiei mediului (Curs de Auditor de Mediu, Responsabil de mediu, specialist in Managementul Deseurilor, certificari pentru elaborator de studii emise de Ministerul Mediului);
  • Cunostinte operare PC (Excel, Word, Power Point)
  • Experienta pe un post similar min. 2 ani;
  • Cunoasterea limbii engleze nivel mediu;
  • Flexibilitate de deplasare in alte zone din tara.

În calitate de Inginer de Mediu, principalele tale responsabilități vor fi:

Deține un portofoliu de clienti pentru care efectuează servicii și/sau consultanță;

Participă la controale efectuate de Garda de Mediu, AFM și alte autorități mandatate de lege sa efectueze controale cu privire la protecția mediului;
• întocmește și/sau asigură suport pentru pregătirea documentelor în vederea obținerii actelor de reglementare pe zona de protecția mediului;
• Pregătește și desfășoară audituri în diverse domenii precum deșeuri, ambalaje sau alte obligații de mediu;
• Ține evidența lunară a activităților desfășurate pe fiecare client în parte (din portofoliul propriu) și se asigură că obligațiile față de clienți sunt respectate corect și la timp;
• Studiază permanent legislația de profil pentru a putea oferi consultanță proactiva clienților și, pe subiecte specifice tipurilor de clienți, iar la solicitarea acestora, le oferă răspunsuri, puncte de vedere, documentate in scris.

Ce oferim?

  • Un cadru dinamic de dezvoltare personală și profesională în domeniul protecției mediului, într-o echipă tânără și într-un domeniu în plină dezvoltare;
  • Satisfacția de a inova și inspira noi modele de lucru în domeniul consultanței privind protecția mediului;
  • Participarea la cursuri de specializare profesională și de dezvoltare personală;
  • Ieșiri cu colegii din companie;
  • Tichete de masă în format electronic;
  • Asigurare medicală privată;
  • Mașină de serviciu, în regim pool car;
  • Posibilitatea de a lucra în regim hibrid.

Pentru a aplica, trimite CV pe contact@stratos.ro.

Specialist PR

Ce trebuie să ai:

  • minim 4 ani experiență într-un rol de specialist PR sau similar într-o companie, agenție de PR sau mass media
  • experiență în management de proiect pentru inițiative sau campanii de PR
  • experiență în copywriting și editare
  • studii universitare absolvite în Communicare/ Jurnalism constituie un avantaj
  • interacțiuni precedente cu zona de media, print și online
  • cunoștinte de limbă engleză la nivel avansat
  • cunoștințe avansate de Microsoft Office

Responsabilități:

Alături de noi, vei:

  • implementa planurile de PR și comunicare ale grupului
  • promova campaniile de imagine în mass și social media
  • planifica și implementa evenimente speciale – editoriale, interviuri, conferințe
  • păstra relația cu partenerii interni și externi pentru a dezvolta inițiative care să susțină companiile din grup
  • menține relațiile cu media
  • redacta și transmite materiale specifice
  • analiza canalele de media și monitoriza activitățile de PR ale concurenței.

Ce oferim?

  • mediu de lucru profesionist și prietenos
  • un cadru dinamic de dezvoltare personală și profesională, într-o echipă tânăra
  • satisfacția de a inova și inspira noi modele de lucru în diferite domenii de activitate
  • cursuri de specializare profesională și de dezvoltare personală
  • tichete de masă în format electronic
  • acces la servicii medicale private
  • posibiltatea de a lucra hibrid.
Cariere - Head of Brands - Stratos.ro

Head of Brands

We are searching for a Head of Brands who is an inspiring and innovative leader. Under your supervision, you must ensure all brands’ growth within the group of companies.

Must have:

  • Bachelor’s/Master’s degree in management, business administration, marketing
  • 6+ years of professional experience in the field
  • Strong analytical skills
  • Time-management skills
  • Ability to sell at scale and communicate efficiently both internally and externally
  • Strong understanding of social media platforms, algorithms, and trends
  • Curate and execute a marketing strategy alongside the founders, focusing on user acquisition, community growth, and content creation.

To apply, send your Resume to contact@stratos.ro.

Head of Brands Role

  • Develop and implement a marketing plan with your team: Identify target markets for each brand, customer segments, and key value propositions to guide marketing initiatives.
  • Brand management: Continuously develop and maintain each company’s brand identity, ensuring consistency across all marketing channels and materials.
  • Team management: Develop and manage the marketing team, providing guidance, support, and mentorship. Set clear objectives, conduct performance evaluations, and keep a creative work environment.

  • Budgeting and resource allocation: Develop and manage the marketing budget, ensuring effective allocation of resources to achieve desired outcomes. Monitor expenses and track ROI for marketing activities.
  • Analytics and reporting: Establish key performance indicators (KPIs) and metrics to measure the success of marketing initiatives. Generate regular reports and provide actionable insights to the executive team, highlighting areas for improvement and growth opportunities.
  • Constantly monitoring the communication plan of all Brands.

Economist

Ce trebuie sa ai:

  • Experienta pe partea de contabilitate primara si raportare (P&L, Cash flow):
  • Experienta pe partea de controlling constituie un avantaj;
  • Cunostinte la nivel avansat de MS Office Excel, MS Office Word, PowerPoint;
  • Studii superioare finalizate in domeniul economic (Contabilitate, Management, Finante);
  • Minim 3 ani experienta pe un post de Economist/Analist; Financiar/Costuri/Controlling sau similar
  • Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, cu capacitatea de rezolvare prompta a problemelor si de prioritizare a obiectivelor tinta planificate;
  • Adaptabilitate, gandire strategica, promptitudine, dezvoltare constanta, expertiza, responsabilitate, integritate:
  • Cunostinte de limba engleza la nivel avansat.

Cariere - Economist - Stratos.ro

Ce oferim?

  • Activitati de contabilitate primara (inregistrare/emitere facturi clienti/furnizori, decont de cheltuieli, casierie, incasari si plati);
  • Reconcilieri financiare (in relatia firma externa de contabilitate si partenerii de business – clienti externi, furnizori si clienti interni);
  • Vei participa la urmarire incadrarii cheiltuielilor in buget;
  • Activitati de raportare lunara (P&L, cash flow, etc);
    Vei pregati rapoarte si analize ad-hoc (analize de profitabilitate, etc);
  • Vei dezvolta si imbunatatii procesele financiare pentru a mentine si intari controlul intern;
  • Vei dezvolta si imbunatatii procesul de raportare si cel de monitorizare al performantei – process, oameni, tehnologie;
  • Te vei asigura ca toate departamentele interne cunosc si respecta, procedurile financiare;
  • Te vei informa constant cu privire la reglementarile financiare.